Zalety zakupu spółki

Zalety zakupu spółki

Przedsiębiorca, który pragnie nabyć spółkę może to zrobić na dwa sposoby. Pierwszym z nich, wymagającym większego zaangażowania własnego, jest rejestracja nowej spółki od podstaw, co wiąże się ze żmudnym procesem biegania po urzędach. Trwa to co najmniej miesiąc i wymaga pomocy prawnika, ponieważ trudno orientować się we wszystkich obowiązujących przepisach. Łatwo tu o błąd, który w przyszłości może nas drogo kosztować, czy zatem warto ryzykować?

Zakup gotowej spółki to same zalety. Przede wszystkim spółka została już zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym, posiada numer REGON oraz NIP, dlatego nabywca oszczędza wiele czasu i zaangażowania na dokonanie niezbędnych formalności. W ten sposób rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej jest już na wyciągnięcie ręki. Dużą zaletą jest także niewielki koszt nabycia gotowej spółki z o.o. Jej założenie od podstaw poniosłoby za sobą identyczne koszta, jak sam zakup.

Nabycie już istniejącej spółki to zatem wygoda i komfort, a nade wszystko ograniczenie do minimum własnej aktywności. Wystarczy zaufać komuś, kto zajmie się prawnymi aspektami w naszym imieniu. Nie trzeba przecież posiadać całej dostępnej wiedzy prawnej, jeśli ktoś może to za nas uczciwie wykonać. Podczas zakupu spółki otrzymujemy wszelkie niezbędne numery umożliwiające prowadzenie działalności gospodarczej, notarialnie podpisaną umowę prawną, a wszystkie formalności zajmują zaledwie dwa dni. Dodatkowym plusem może być także długoletni staż spółki. Jej formalne istnienie na rynku gwarantuje pozyskanie dotacji bądź kredytów. Czasem ma to wpływ na możliwość uczestniczenia w przetargu. Poza tym, gotowa spółka miewa określone licencje, jest wyposażona w decyzje, zezwolenia i koncepcje, które będą niezbędne dla prowadzenia określonego rodzaju działalności.

Podsumowując, zakup gotowej spółki to na pewno wielka oszczędność czasu i własnego zaangażowania, które można przełożyć na sukces na innym polu biznesowych działań.