Sprzedaż nieruchomości w skupie nieruchomości – 7 zalet

majatek-firmy

Sprzedaż nieruchomości w skupie nieruchomości – 7 zalet

Skupy nieruchomości nie są najpopularniejszym rozwiązaniem wybieranym przez osoby chcące sprzedać mieszkanie, dom, lokal, czy działkę. Tymczasem sprzedaż w skupie niesie za sobą szereg zalet. Oto 10 największych zalet sprzedaży mieszkania w skupie.

1. Można sprzedać każdą nieruchomość

Mieszkanie, lokal, dom, działka, grunt – nieważne. Skupy chętnie kupują wszelkie rodzaje nieruchomości. Nieważne też, z jakiego powodu sprzedajemy swoją nieruchomość. Skupy interesują się nawet nieruchomościami zadłużonymi.

2. Można sprzedać nieruchomość, dla której znalezienie nabywcy jest praktycznie niemożliwe

Dziś w dobie coraz nowocześniejszych mieszkań i domów, te starszej generacji tracą na popularności. Coraz trudniej jest znaleźć osobę chętną do kupienia mieszkania starszego. Większość osób woli zainwestować w nowe. Do nieruchomości problematycznych należą również te w złym stanie czy zadłużone. Nikt nie chce kupić mieszkania z hipoteką i być zmuszonym za kogoś spłacać długu. Tak samo nikt nie chce kupować mieszkania, które wygeneruje jeszcze dodatkowy wydatek przez konieczność remontu. Chyba tylko w skupie można sprzedać takie mieszkania. Jest to zdecydowanie opłacalne w momencie, gdy nie jesteśmy w stanie wyremontować mieszkania przed sprzedażą, chociażby z powodów finansowych.

3. Można pozbyć się długów i odzyskać spokój

Długi są w dzisiejszych czasach bardzo częstym problemem, z którym boryka się wielu Polaków. Skup zadłużonych nieruchomości umożliwia sprzedaż na przykład mieszkania, które obciążone jest zadłużeniem w postaci hipoteki, kredytu, gdy było kupione na kredyt i teraz jest problem z jego spłatą, bądź niepłacenia czynszu i innych opłat. W skupie można sprzedać nawet mieszkanie, nad którym wisi już komornik. Możliwość sprzedania w skupie zadłużonej nieruchomości przyniesie ulgę przede wszystkim osobom, które zmagają się z nie swoimi długami, bo na przykład je odziedziczyły po przodku.

4. Można spieniężyć niepotrzebną nieruchomość

Dziadek zapisał w spadku dom, który akurat nie jest nam potrzebny albo nie jest taki, jaki chcielibyśmy mieć? W skupie można sprzedać taki dom, a za otrzymane pieniądze kupić nowy albo przeznaczyć je na inne wydatki. Szybka sprzedaż nieruchomości otrzymanej w spadku to zbawienie zwłaszcza dla osób, które w spadku otrzymały ją razem z długami.

5. Można sprzedać nieruchomość szybko

Sprzedaż nieruchomości w skupie jest chyba najszybszą możliwością pozbycia się takiej niechcianej lub niepotrzebnej. W wielu przypadkach sprzedającym zależy na szybkości, gdyż jak najszybciej potrzebna jest gotówka lub spłata długów. Czas trwania procedury sprzedaży w skupie zależy przede wszystkim od samego sprzedającego i tempa, w jakim chociażby dostarczy wszystkie dokumenty. Skupy potrafią wszystkie formalności załatwić nawet w 2-3 dni. Do tego jeszcze ewentualnie doba w zależności od wybranego sposobu otrzymania gotówki. Tymczasem samodzielna sprzedaż mieszkania osobie prywatnej wymaga nawet bardzo dużo czasu. Najpierw trzeba zrobić zdjęcia, przygotować ogłoszenie, potem czekać na odpowiedzi i nie jest powiedziane, że już pierwsza osoba, która się zgłosi, na pewno kupi mieszkanie.

6. Sprzedając nieruchomość z komornikiem można dostać więcej niż na licytacji egzekucyjnej

Mając przed sobą wizję odebrania zadłużonej nieruchomości przez komornika i brak jakichkolwiek możliwości szybkiej spłaty zadłużenia, by tego uniknąć, najlepiej jak najszybciej sprzedać nieruchomość do skupu. W skupie można otrzymać za nią zdecydowanie więcej niż może zostać wylicytowane podczas licytacji związanej z procedurą egzekucyjną.

7. Sprzedaż w skupie to mniej wydatków

Sprzedając nieruchomość w skupie praktycznie nic się nie płaci. Jedyne koszty, które skup odejmuje od pełnej wyceny nieruchomości, to te związane z notariuszem i ewentualnie prowizją biura nieruchomości. Tymczasem przy samodzielnym poszukiwaniu nabywcy i sprzedaży na przykład mieszkania, kosztów będzie sporo. Po pierwsze zatrudnienie fotografa, który wykona profesjonalne zdjęcia mieszkania do ogłoszenia. Po drugie opłacenie profesjonalistów, którzy wycenią odpowiednio mieszkanie. Po trzecie wydatki związane z remontem oraz generalnym sprzątaniem mieszkania, gdyż musi ono być w idealnym stanie. Inaczej nikt nie zechce go kupić, zwłaszcza że wiele osób kupuje mieszkania w kredycie.

Sprzedaż nieruchomości w skupie ma, jak widać, wiele zalet, a przy tym praktycznie nie ma wad. Jedyną wadą jest to, że w żadnym skupie nie otrzymamy 100% wartości nieruchomości. Skupy odejmują bowiem od pełnej wyceny wszystkie koszty związane z procedurą, takie jak notariusz czy prowizje biura bądź agencji nieruchomości prowadzącej skup. Ponadto w przypadku nieruchomości zadłużonych, skupy odejmują od pełnej wyceny kwotę, która zostanie przeznaczona na spłatę zadłużenia, ponieważ ten obowiązek przejdzie ze sprzedającego na skup. Chyba nikt więc nie ma żadnych wątpliwości, że sprzedaż mieszkania w skupie jest bardzo opłacalna i niesłusznie jest rzadziej wybierana przez sprzedających.

No Comments

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.