Skup Zadłużonych Spółek – mity większe i mniejsze. Jak jest naprawdę ?

Skup Zadłużonych Spółek – mity większe i mniejsze. Jak jest naprawdę ?

Szanowni Państwo , zapewne każdy z was natknął się na twórcze „artykuły” w sieci opowiadające o skupie spółek . Czego możemy się z nich dowiedzieć?
Zazwyczaj niczego konkretnego. Wystarczy zlepek sloganów:

  • złodzieje
  • oszuści
  • słupy
  • menele
  • zarząd i tak odpowiada !
  • bo art 299 ksh !
  • bo art 586 ksh !
  • sprzedaż zadłużonej Spółki to oszustwo !

itp… itd… wiadra pomyj leją się strumieniami .

Można by tak wymieniać i wymieniać , gdy słyszę podobne oskarżenia zapraszam do merytorycznej rozmowy w naszej Kancelarii przy filiżance dobrej Lavazzy , no i…? i nic ! Nikt się nie pojawia i nie oskarża , łatwiej wyzwać od słupów/oszustów niż przystąpić w cztery oczy do rzeczowej dyskusji .

Łatwiej napisać artykuł „zapchajdziurę” do powiatowej gazety ( vide : sprawa bełchatowska ) niż solidnie pochylić się nad daną sprawą , gdyby napisano prawdę nikt by się nie zainteresował – ale już huczny tytuł „Sprzedali Zadłużoną Spółkę by nie płacić długów” robi „robotę’ a winno być : „W czasie gdy prowadzili Spółkę oszukali kontrahentów” już nie jest tak medialny , prawda ?!

Jestem otwarty na konstruktywną rozmowę dotyczącą trudnego zagadnienia Zadłużonych Spółek i wynikających z tego zagrożeń oraz płynących korzyści ( tych jest znacznie więcej )

Z drugiej strony rozumiem wściekłość środowiska windykatorów ( ale nie tylko ) na efektywność naszej pracy – nikt nie lubi konkurencji . Skupywać wierzytelności bez gwarancji zwrotu inwestycji – żadna frajda . Zrestrukturyzować Spółkę i pokazać windykatorowi / bezcenne .

Straszenie  299 k.s.h i 586 k.s.h – standard

No koniec jak zawsze będę monotematyczny: 299 k.s.h i 586 k.s.h oczywiście że tak – tylko kiedy ? 😉 oto jest pytanie ! i tu przychodzi nam z pomocą mianownik : bezskuteczność .

Zapraszam do lektury mojego bloga – tu dowiesz się więcej.

Tagi: , ,

Publikując komentarz przekazujesz nam swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres mail . Podanie tych danych jest dobrowolne – Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis oraz data opublikowania komentarza . Administratorem Twoich danych osobowych stanie się:

WELCOME2INVEST.COM LTD

z siedzibą w :

220C BLYTHE ROAD
LONDON
UNITED KINGDOM
W14 0HH
Company No. 09057406
Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz i nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. będziemy je przechowywać wyłącznie przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do nas z żądaniem sprostowania lub usunięcia swoich danych osobowych , wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: biuro@fabrykakreatywna.com Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.