Skup zadłużonych nieruchomości

Skup zadłużonych nieruchomości

Posiadasz zadłużoną nieruchomość? Sprzedaj ją nam! Skupujemy różnego rodzaju nieruchomości obciążone zadłużeniem. Możesz sprzedać nam każdą nieruchomość – mieszkanie, dom, działkę czy nawet lokal usługowy!

Skup zadłużonych nieruchomości – nasza oferta

Skupujemy nieruchomości z różnymi rodzajami zadłużenia, w tym:

  • hipoteką wynikającą z długów w Urzędzie Skarbowym lub ZUS;
  • kredytem hipotecznym;
  • pożyczką prywatną;
  • zadłużeniem wynikającym z niepłacenia czynszu lub rachunków za media;
  • zajęciem komorniczym;
  •  gdy hipoteka kilkukrotnie przewyższa wartość nieruchomości, np. wartość nieruchomości to 1.000.000,00 zł a wpisy w dziale IV księgi wieczystej wynoszą 15.000.000,00 zł

Jesteśmy także zainteresowani nieruchomościami po prywatnych inwestorach, a także przewłaszczonymi na zabezpieczenie.

Kim jesteśmy?

Nasza firma zajmuje się skupem zadłużonych nieruchomości od lat. Mamy spore doświadczenie oraz wiedzę o rynku nieruchomości. Działamy zgodnie z prawem i cieszymy się dobrymi opiniami klientów. Naszą pracę wykonujemy z pasją i zaangażowaniem. Możesz zaufać nam w pełni – szybko dokonujemy niezbędnych formalności i wypłacamy należne pieniądze.
Co zyskujesz sprzedając zadłużoną nieruchomość?

Masz problem ze spłatą zadłużenia? Wpadłeś w spiralę długów przez zaciąganie szybkich chwilówek i komornik chce zająć Twoje mieszkanie? Sprzedaż mieszkania do skupu jest jednym ze sposobów na wyjście z zadłużenia. Poza tym sprzedając nam mieszkanie z zajęciem komorniczym, możesz uzyskać nawet wyższą kwotę niż ta, która zostanie uzyskana w licytacji prowadzonej w ramach egzekucji. Dzięki temu możesz uniknąć drastycznej egzekucji i pozbyć się balastu, jakim jest dług. Sprzedaż zadłużonej nieruchomości gwarantuje Ci pozyskanie środków zarówno na oddłużenie, jak i nabycie nowej. Pozbędziesz się więc niepotrzebnego stresu i zyskasz nowe możliwości.

Najważniejsze pytania i odpowiedzi dotyczące skupu zadłużonych nieruchomości

Masz nieruchomość, którą chciałbyś sprzedać? Potrzebujesz ją sprzedać, bo masz wydatki, na które nie masz pieniędzy albo masz długi, które musisz szybko uregulować? Do tego jest to Twój pierwszy raz ze sprzedażą nieruchomości? Wiadomo, że ktoś, kto pierwszy raz przymierza się do sprzedaży nieruchomości, nie ma zaufania do skupów nieruchomości. Odpowiadamy więc na najważniejsze pytania związane ze sprzedażą nieruchomości w skupach.

1. Dlaczego warto sprzedać nieruchomość w skupie?

Sprzedaż mieszkania do skupu pozwala oszczędzić czas. Procedura przebiega bardzo szybko, to raz, a po drugie oszczędzasz czas, który musiałbyś poświęcić na samodzielne zredagowanie ogłoszenia, poszukiwanie nabywcy i w końcu wszystkie formalności związane ze sprzedażą na przykład mieszkania. Ponadto jedynie w skupie możesz sprzedać nieruchomość zadłużoną czy w złym stanie, na której remont przed sprzedażą nie masz pieniędzy. Sam nie znajdziesz raczej dla takiej nabywcy, gdyż zadłużenie przechodzi na nabywcę, co uniemożliwi mu zakup mieszkania na kredyt, a mało kogo stać na zakup bez kredytu. Ponadto nikt nie chce kupować mieszkania i ponosić od razu dodatkowych wydatków na jego remont spowodowany jego złym stanem.

2. Kto, kiedy i jakie nieruchomości może sprzedać w skupie?

Nieruchomość w skupie może sprzedać każda osoba prywatna, jak i firma. Warto skorzystać ze skupu wtedy, gdy znalezienie nabywcy wydaje się niemożliwe albo potrzebuje się szybko gotówki. Sprzedać można każdą nieruchomość – zarówno dom, mieszkanie, lokal, jak i grunt czy działkę. Ponadto można sprzedać nieruchomości starsze, w złym stanie czy zadłużone, nawet z komornikiem.

3. Czy można sprzedaż każdą zadłużoną nieruchomość?

Skup zadłużonych nieruchomości jest często jedynym wyjściem w sytuacji, gdy nad dłużnikiem ciąży już wizja komornika. Zadłużoną nieruchomość można sprzedać bez względu na rodzaj zadłużenia. Skupy chętnie przyjmują nieruchomości z hipoteką, zakupione na kredyt, z którego spłatą jest problem czy zadłużone przez niepłacenie w terminie czynszów i innych opłat. Nawet nieruchomość z komornikiem można sprzedać o ile nie została jeszcze całkowicie przejęta. Jest tylko jeden warunek – wysokość zadłużenie nie może przekraczać pełnej wartości nieruchomości.

4. Jak wygląda procedura sprzedaży nieruchomości w skupie?

Najpierw musisz zgłosić się do skupu, który następnie będzie chciał dowiedzieć się wszystkiego o tym, co chcesz sprzedać. Musisz więc przedstawić wszystkie niezbędne dokumenty (akt własności, Księgi Wieczyste, a w przypadku długów, dokumenty potwierdzające ich wysokość). Skup musi również wiedzieć jak wygląda nieruchomość i gdzie się znajduje. W tym celu albo zostaniesz poproszony o zdjęcia, albo odwiedzi Cię przedstawiciel skupu, który osobiście obejrzy Twoją nieruchomość. Na podstawie wszystkich informacji ustalona będzie wycena, o której zostaniesz poinformowany, jak i o warunkach sprzedaży. Cenę możesz jeszcze negocjować. Kiedy zaakceptujesz cenę i warunki, podpiszesz ze skupem umowę przedwstępną u notariusza i otrzymasz zadatek. Następnie po złożeniu wszystkich oryginalnych dokumentów związanych z nieruchomością otrzymasz pozostałe pieniądze.

5. Jak długo trwa procedura sprzedaży nieruchomości w skupie?

Procedura jest prosta i szybka, a nawet bardzo szybka. Jest to więc idealna możliwość dla osób, którym zależy na czasie, a bez wątpienia do takich należą chociażby dłużnicy poganiani do spłaty długów i straszeni komornikiem. Cała procedura, jeśli Ty jak najszybciej złożysz wszystkie dokumenty może potrwać nawet zaledwie 2-3 dni. Dojdzie do tego jeszcze ewentualnie doba oczekiwania na pieniądze, jeśli wybierzesz ich otrzymanie przelewem.

6. Ile mogę dostać za sprzedaną nieruchomość w skupie?

Wycena nieruchomości zależy głównie od cen rynkowych. Jednak ważnymi kryteriami wyceny są także lokalizacja, stan nieruchomości, jej wiek (starsze mieszkania są tańsze niż nowe) czy obecność zadłużenia. Musisz pamiętać, że w skupie nie otrzymasz 100% wartości nieruchomości. W zależności od tego, ile skup musi odjąć w związku z koniecznymi wydatkami, możesz otrzymać do 80% wartości nieruchomości. Oczywiście otrzymasz tym mniej im nieruchomość będzie starsza, im gorszy będzie jej stan, nie mówiąc o zadłużeniu. Przy długach skup musi odjąć całą kwotę potrzebną na ich spłatę, która po zakupie Twojej nieruchomości staje się obowiązkiem skupu. W przypadku złego stanu lub zadłużenia nieruchomości możesz otrzymać nawet jedynie około 60% jej wartości.

7. Czy skup może odmówić zakupu nieruchomości?

Zazwyczaj tak się nie dzieje. Skupy są jedynymi miejscami, gdzie można sprzedać nieruchomości w naprawdę złym stanie, czy z długami. Może jednak się zdarzyć, że skup odmówi zakupu. Powodem może być na przykład niekompletność dokumentacji lub dług przekraczający wartość nieruchomości.

8. Kiedy otrzymam pieniądze za sprzedaną nieruchomość?

Pieniądze możesz otrzymać już zaraz po podpisaniu umowy do rąk albo przelewem na konto bankowe. W przypadku przelewu otrzymasz je w ciągu doby.

Gdzie Działamy?

Skupujemy zadłużone nieruchomości na terenie całego kraju!