Bankructwo - pandemia Koronowirus

Bankructwo firmy – pandemia Koronawirusa

Wiele firm w obecnej chwili przeżywa potężny kryzys – brak przychodów, stałe koszty, brak płynności finansowej. Co robić? Przede wszystkim warto na chłodno, racjonalnie ocenić sytuacje, bo czasem upadłość firmy jest najlepszym wyjściem.

 

Zanim będzie za późno

1) Nie zwlekaj – realnie oceń swoją sytuację już teraz.

Zablokowane konta, duże zaległości, zajęte udziały – wtedy już jest za późno na dobre rozwiązania. Wbrew pozorom bankructwo,restrukturyzacje,likwidacje czy upadłość warto „zaplanować” wcześniej – wiem, że to brzmi dziwnie, bo kto wiedział wcześniej o koronawirusie – jednak to prawda. Aby podjąć odpowiednie kroki, zabezpieczyć firmę (środki finansowe, towary, prawa) oraz właścicieli (odpowiedzialność karna, cywilna) trzeba mieć na to czas.

 

Odpowiedzialność prezesa zarządu

2) Zabezpiecz się od odpowiedzialności prawnej

Na ogłoszenie upadłości jest naprawdę mało czasu, bo właściciele firm często walczą za długo, walczą w wojnie która – niestety – czasem muszą przegrać. Dlatego warto od razu ograniczać straty i zabezpieczyć siebie również przed odpowiedzialnością karną. Warto przypomnieć, że to prezes zarządu odpowiada nie niezłożenie wniosku o upadłość w terminie.

 

Załóż nową firmę wcześniej!

3) Działaj i myśl perspektywicznie

Zrobienie nowej firmy, nowego brandu, nowej strony www itp kosztuje i wymaga czasu – pamiętaj o tym! Dlatego wygospodaruj sobie ten czas i pieniądze zawczasu! To nie jest aż taki wielki problem jak często myślimy, czasem zamiast łatać roztrzaskany okręt, lepiej zacząć budowę nowego, mniejszego, ale w pełni sprawnego statku!

 

Pamiętajmy, że nie mamy żadnej gwarancji, kiedy i jak skończy się ten kryzys. Czy rząd pomoże, czy nie? Cytując klasyka:

Obdarty z wszelkich złudzeń, z nadzieją patrzę w przyszłość

 

 

Skontaktuj się z nami, razem rozwiążemy Twój problem!

 

Błażej Bladowski – Dyrektor Generalny

MOBILE: +48 601-685-195
Email specjalny: koronawirus@fabrykakreatywna.com
Email: biuro@fabrykakreatywna.com