Procedura sprzedaży gotowej spółki.

Dlaczego kupujemy gotowe spółki?

Na zakup gotowej spółki decydujemy się, ponieważ chcemy zaoszczędzić cenny czas oraz uniknąć masy zbędnych formalności. Cała procedura sprzedaży spółki organizuje się w taki sposób, aby była jak najmniej uciążliwa dla Klienta. Poniżej w skrócie opisujemy jak łatwo i szybko można stać się właścicielem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

W przypadku gdy jesteśmy już zdecydowani na zakup gotowej spółki, to pozostaje konieczność dopełnienia formalności u notariusza. Mało jest zainteresowanych, którzy kupują spółkę tylko po to, aby zaczęła ona działać dajmy na to za miesiąc. Najczęściej w takich przypadkach liczą się dni, a nawet godziny. Jako firma mamy świadomość potrzeb naszych Kontrahentów. Dlatego też wszystkie sprawy związane ze sprzedażą spółki jesteśmy w stanie załatwić w przeciągu jednego dnia. Nasi Klienci drogą elektroniczną dostają informacje odnośnie tego, jakich danych i dokumentów potrzebujemy, aby sprawnie przygotować sprzedaż spółki. Ponadto przesyłamy również formularze aktualizacyjne, które składane są w właściwych instytucjach. Jeżeli Klient dokonuje zakupu spółki w obopólnym porozumieniu ustalamy dogodny termin spotkania u Notariusza. Sprzedaż gotowej spółki następuje więc w możliwie jak najszybszym czasie. Kupno spółki polega na poświadczeniu podpisów przez notariusza i nie trwa więcej niż pół godziny. Podczas tego spotkania przekazujemy również wszystkie drugi oraz formularze. W następnym kroku zostaną one przekazane do Sądu Rejestrowego, Urzędu Statystycznego oraz Urzędu Skarbowego.

Czy można kupić spółkę na odległość?

Nasi Klienci często nie chcą tracić cennego czasu na dojazd oraz załatwienie formalności w jednym miejscu. Nie widzimy żadnych przeciwskazań, aby całą transakcję załatwić na odległość. Istnieje możliwość skonsultowania za pośrednictwem drogi elektronicznej bądź kontaktu telefonicznego. Po przedstawieniu dokumentów spółki w formie skanów, istnieje możliwość dokonania sprzedaży gotowej spółki. Umowa sprzedaży udziałów wymaga poświadczenia przez notariusza. Jednak kupujący oraz sprzedający wcale nie muszą znaleźć się w kancelarii w tym samym miejscu i czasie. Na wstępie umowę sprzedaży spółki potwierdza u notariusza w swoim mieście kupujący, a następnie opłaca przelewem kwotę za zakup udziałów. W następnej kolejności kupujący przesyła umowę kurierem do sprzedającego, który we własnym imieniu potwierdza ją u Notariusza w wybranej kancelarii. Na końcu sprzedający odsyła ją z powrotem do kupującego.

Cała procedura sprzedaży gotowej spółki może może więc trwać maksymalnie kilka dni. I nie wymaga większego zaangażowania Klienta, bo przecież to jest właśnie istotą sprzedaży gotowych spółek. W przypadku specjalnych życzeń naszych Klientów jesteśmy w stanie przeprowadzić również modyfikacje w umowach spółek, etc.