Pochlebstwa płynące z zus dla nas – za dobrze wykonywaną pracę :) jak ja ich kocham – a co kocham to …

Pochlebstwa płynące z zus dla nas – za dobrze wykonywaną pracę :) jak ja ich kocham – a co kocham to …

W ostatnich dniach można trafić w kilku gazetach w ich wydaniach internetowych na takie oto dzieło a raczcej desperacki apel o nie lekceważenie szacownej instytucji ( artykuł sponsorowany ) :

 

https://www.polskieradio.pl/42/5478/Artykul/1659030,ZUS-ostrzega-przed-oszustami-ktorzy-skupuja-zadluzone-spolki-To-nie-chroni-przed-splata-zobowiazan

 

  1. ZUS słowami rzecznika ostrzega przed oszustami !!!  skoro urzędnik państwowy ma wiedzę o oszustach powinien zgłosić ów fakt odpowiednim służbom : prokuraturze policji , prawda ?! rozumiem że etyka jest w butach jak i słoma . Idźmy dalej – rzecznik próbuje imputować że branża obrotu spółkami to oszuści ( widać działamy sprawnie i z sukcesami skoro jesteśmy workiem soli w oku )

Radziu dziubasku z tego co pamiętam a chyba nic się nie zmieniło – oszustem można nazwać kogoś kto został             PRAWOMOCNIE !!! skazany .

Jak zus może zatrudniać takich ludzi , brak słów .

2. Wielki ekspert zus widzi w zakupie zadłużonej spółki oszustwo ścigane z artykułu 286 kodeksu karnego , w którym momencie jest popełniane ?!  czy oszustwem jest zakup zadłużonej spółki o co w ogóle chodzi ? czy nie można takiej spółki nabyć ? nie rozumiem pokrętnego myślenia urzędnika .

3. Szanowny ekspert z zus podobnie jak inni eksperci zapominają o jednym i najważniejszym o czym nie mówi ! członek zarządu odpowiada za zobowiązania w momencie bezskuteczności egzekucji wobec spółki , pisałem o tym i powtarzam : majątek spółki to nie tylko gotówka i nieruchomości samochody , majątek to także inne prawa majątkowe które spółka może posiadać , wybaczcie ale powtórzę się : aby odpowiadać z artykułu 299 ksh za zobowiązania trzeba naprawdę ciężko zapracować i mieć ciężką głowę .

4. Jeżeli odpowiedzialność członków zarządu o której mówi ekspert zus jest tak oczywista to w jakim celu i czemu ma służyć ten artykuł sponsorowany ?!

5. Panie ekspercie bezskuteczność to jest klucz do problemów obecnego i byłego zarządu , Pan o tym wie i my o tym wiemy tyle że my potrafimy swoją wiedzę przekuć w sukces a że sukcesów u nas dostatek stąd takie pseudo artykuły . Proszę się naprawdę nie trudzić – wyroki Sądu Najwyższego mówiące jasno i wyraźnie o bezskuteczności egzekucji i odpowiedzialności byłych członków zarządu .

6. Pan ekspert wspominał coś o odpowiedzialności karnej za długi w ZUS , hmmm bardzo ciekawe że nie rozwinął tej myśli , może to nie była myśl a dzwony które gdzieś biły – tylko gdzie ?!

7. Panie ekspercie … praktyka praktyka i jeszcze raz praktyka , teorią co drugi ma buziuchnę wypchaną .

8. Zawsze czuję satysfakcję ucierając noska takim ekspertom , tym razem sam ekspert na siebie ukręcił bacik , w jaki sposób  ?

Panie urzędniku ekspercie Radosławie M. ( przez litość nie podam nazwiska ), proszę złożyć do prokuratury lub na policję doniesienie o możliwości/popełnieniu przestępstwa oszustwa i w końcu przestać bredzić, wszak oblewa Pan ludzi pomyjami od oszustów w internecie , jako urzędnik ma Pan taki obowiązek !!!

Ps. banał – ekspert a zapomniał o odpowiedzialności solidarnej , postępowaniu etc. psy szczekają karawana jedzie dalej , chciało by się rzec , ehhhh .

 

 

Tags: