Archive

Bankructwo - pandemia Koronowirus

Bankructwo firmy – pandemia Koronawirusa

Wiele firm w obecnej chwili przeżywa potężny kryzys – brak przychodów, stałe koszty, brak płynności finansowej. Co robić? Przede wszystkim warto na chłodno, racjonalnie ocenić sytuacje, bo czasem upadłość firmy jest najlepszym wyjściem.

 

Zanim będzie za późno

1) Nie zwlekaj – realnie oceń swoją sytuację już teraz.

Zablokowane konta, duże zaległości, zajęte udziały – wtedy już jest za późno na dobre rozwiązania. Wbrew pozorom bankructwo,restrukturyzacje,likwidacje czy upadłość warto „zaplanować” wcześniej – wiem, że to brzmi dziwnie, bo kto wiedział wcześniej o koronawirusie – jednak to prawda. Aby podjąć odpowiednie kroki, zabezpieczyć firmę (środki finansowe, towary, prawa) oraz właścicieli (odpowiedzialność karna, cywilna) trzeba mieć na to czas.

 

Odpowiedzialność prezesa zarządu

2) Zabezpiecz się od odpowiedzialności prawnej

Na ogłoszenie upadłości jest naprawdę mało czasu, bo właściciele firm często walczą za długo, walczą w wojnie która – niestety – czasem muszą przegrać. Dlatego warto od razu ograniczać straty i zabezpieczyć siebie również przed odpowiedzialnością karną. Warto przypomnieć, że to prezes zarządu odpowiada nie niezłożenie wniosku o upadłość w terminie.

 

Załóż nową firmę wcześniej!

3) Działaj i myśl perspektywicznie

Zrobienie nowej firmy, nowego brandu, nowej strony www itp kosztuje i wymaga czasu – pamiętaj o tym! Dlatego wygospodaruj sobie ten czas i pieniądze zawczasu! To nie jest aż taki wielki problem jak często myślimy, czasem zamiast łatać roztrzaskany okręt, lepiej zacząć budowę nowego, mniejszego, ale w pełni sprawnego statku!

 

Pamiętajmy, że nie mamy żadnej gwarancji, kiedy i jak skończy się ten kryzys. Czy rząd pomoże, czy nie? Cytując klasyka:

Obdarty z wszelkich złudzeń, z nadzieją patrzę w przyszłość

 

 

Skontaktuj się z nami, razem rozwiążemy Twój problem!

 

Błażej Bladowski – Dyrektor Generalny

MOBILE: +48 601-685-195
Email specjalny: koronawirus@fabrykakreatywna.com
Email: biuro@fabrykakreatywna.com
Skup zadłużonych nieruchomości

Skup zadłużonych nieruchomości

Posiadasz zadłużoną nieruchomość? Sprzedaj ją nam! Skupujemy różnego rodzaju nieruchomości obciążone zadłużeniem. Możesz sprzedać nam każdą nieruchomość – mieszkanie, dom, działkę czy nawet lokal usługowy!

Skup zadłużonych nieruchomości – nasza oferta

Skupujemy nieruchomości z różnymi rodzajami zadłużenia, w tym:

 • hipoteką wynikającą z długów w Urzędzie Skarbowym lub ZUS;
 • kredytem hipotecznym;
 • pożyczką prywatną;
 • zadłużeniem wynikającym z niepłacenia czynszu lub rachunków za media;
 • zajęciem komorniczym;
 •  gdy hipoteka kilkukrotnie przewyższa wartość nieruchomości, np. wartość nieruchomości to 1.000.000,00 zł a wpisy w dziale IV księgi wieczystej wynoszą 15.000.000,00 zł

Jesteśmy także zainteresowani nieruchomościami po prywatnych inwestorach, a także przewłaszczonymi na zabezpieczenie.

Kim jesteśmy?

Nasza firma zajmuje się skupem zadłużonych nieruchomości od lat. Mamy spore doświadczenie oraz wiedzę o rynku nieruchomości. Działamy zgodnie z prawem i cieszymy się dobrymi opiniami klientów. Naszą pracę wykonujemy z pasją i zaangażowaniem. Możesz zaufać nam w pełni – szybko dokonujemy niezbędnych formalności i wypłacamy należne pieniądze.
Co zyskujesz sprzedając zadłużoną nieruchomość?

Masz problem ze spłatą zadłużenia? Wpadłeś w spiralę długów przez zaciąganie szybkich chwilówek i komornik chce zająć Twoje mieszkanie? Sprzedaż mieszkania do skupu jest jednym ze sposobów na wyjście z zadłużenia. Poza tym sprzedając nam mieszkanie z zajęciem komorniczym, możesz uzyskać nawet wyższą kwotę niż ta, która zostanie uzyskana w licytacji prowadzonej w ramach egzekucji. Dzięki temu możesz uniknąć drastycznej egzekucji i pozbyć się balastu, jakim jest dług. Sprzedaż zadłużonej nieruchomości gwarantuje Ci pozyskanie środków zarówno na oddłużenie, jak i nabycie nowej. Pozbędziesz się więc niepotrzebnego stresu i zyskasz nowe możliwości.

Najważniejsze pytania i odpowiedzi dotyczące skupu zadłużonych nieruchomości

Masz nieruchomość, którą chciałbyś sprzedać? Potrzebujesz ją sprzedać, bo masz wydatki, na które nie masz pieniędzy albo masz długi, które musisz szybko uregulować? Do tego jest to Twój pierwszy raz ze sprzedażą nieruchomości? Wiadomo, że ktoś, kto pierwszy raz przymierza się do sprzedaży nieruchomości, nie ma zaufania do skupów nieruchomości. Odpowiadamy więc na najważniejsze pytania związane ze sprzedażą nieruchomości w skupach.

1. Dlaczego warto sprzedać nieruchomość w skupie?

Sprzedaż mieszkania do skupu pozwala oszczędzić czas. Procedura przebiega bardzo szybko, to raz, a po drugie oszczędzasz czas, który musiałbyś poświęcić na samodzielne zredagowanie ogłoszenia, poszukiwanie nabywcy i w końcu wszystkie formalności związane ze sprzedażą na przykład mieszkania. Ponadto jedynie w skupie możesz sprzedać nieruchomość zadłużoną czy w złym stanie, na której remont przed sprzedażą nie masz pieniędzy. Sam nie znajdziesz raczej dla takiej nabywcy, gdyż zadłużenie przechodzi na nabywcę, co uniemożliwi mu zakup mieszkania na kredyt, a mało kogo stać na zakup bez kredytu. Ponadto nikt nie chce kupować mieszkania i ponosić od razu dodatkowych wydatków na jego remont spowodowany jego złym stanem.

2. Kto, kiedy i jakie nieruchomości może sprzedać w skupie?

Nieruchomość w skupie może sprzedać każda osoba prywatna, jak i firma. Warto skorzystać ze skupu wtedy, gdy znalezienie nabywcy wydaje się niemożliwe albo potrzebuje się szybko gotówki. Sprzedać można każdą nieruchomość – zarówno dom, mieszkanie, lokal, jak i grunt czy działkę. Ponadto można sprzedać nieruchomości starsze, w złym stanie czy zadłużone, nawet z komornikiem.

3. Czy można sprzedaż każdą zadłużoną nieruchomość?

Skup zadłużonych nieruchomości jest często jedynym wyjściem w sytuacji, gdy nad dłużnikiem ciąży już wizja komornika. Zadłużoną nieruchomość można sprzedać bez względu na rodzaj zadłużenia. Skupy chętnie przyjmują nieruchomości z hipoteką, zakupione na kredyt, z którego spłatą jest problem czy zadłużone przez niepłacenie w terminie czynszów i innych opłat. Nawet nieruchomość z komornikiem można sprzedać o ile nie została jeszcze całkowicie przejęta. Jest tylko jeden warunek – wysokość zadłużenie nie może przekraczać pełnej wartości nieruchomości.

4. Jak wygląda procedura sprzedaży nieruchomości w skupie?

Najpierw musisz zgłosić się do skupu, który następnie będzie chciał dowiedzieć się wszystkiego o tym, co chcesz sprzedać. Musisz więc przedstawić wszystkie niezbędne dokumenty (akt własności, Księgi Wieczyste, a w przypadku długów, dokumenty potwierdzające ich wysokość). Skup musi również wiedzieć jak wygląda nieruchomość i gdzie się znajduje. W tym celu albo zostaniesz poproszony o zdjęcia, albo odwiedzi Cię przedstawiciel skupu, który osobiście obejrzy Twoją nieruchomość. Na podstawie wszystkich informacji ustalona będzie wycena, o której zostaniesz poinformowany, jak i o warunkach sprzedaży. Cenę możesz jeszcze negocjować. Kiedy zaakceptujesz cenę i warunki, podpiszesz ze skupem umowę przedwstępną u notariusza i otrzymasz zadatek. Następnie po złożeniu wszystkich oryginalnych dokumentów związanych z nieruchomością otrzymasz pozostałe pieniądze.

5. Jak długo trwa procedura sprzedaży nieruchomości w skupie?

Procedura jest prosta i szybka, a nawet bardzo szybka. Jest to więc idealna możliwość dla osób, którym zależy na czasie, a bez wątpienia do takich należą chociażby dłużnicy poganiani do spłaty długów i straszeni komornikiem. Cała procedura, jeśli Ty jak najszybciej złożysz wszystkie dokumenty może potrwać nawet zaledwie 2-3 dni. Dojdzie do tego jeszcze ewentualnie doba oczekiwania na pieniądze, jeśli wybierzesz ich otrzymanie przelewem.

6. Ile mogę dostać za sprzedaną nieruchomość w skupie?

Wycena nieruchomości zależy głównie od cen rynkowych. Jednak ważnymi kryteriami wyceny są także lokalizacja, stan nieruchomości, jej wiek (starsze mieszkania są tańsze niż nowe) czy obecność zadłużenia. Musisz pamiętać, że w skupie nie otrzymasz 100% wartości nieruchomości. W zależności od tego, ile skup musi odjąć w związku z koniecznymi wydatkami, możesz otrzymać do 80% wartości nieruchomości. Oczywiście otrzymasz tym mniej im nieruchomość będzie starsza, im gorszy będzie jej stan, nie mówiąc o zadłużeniu. Przy długach skup musi odjąć całą kwotę potrzebną na ich spłatę, która po zakupie Twojej nieruchomości staje się obowiązkiem skupu. W przypadku złego stanu lub zadłużenia nieruchomości możesz otrzymać nawet jedynie około 60% jej wartości.

7. Czy skup może odmówić zakupu nieruchomości?

Zazwyczaj tak się nie dzieje. Skupy są jedynymi miejscami, gdzie można sprzedać nieruchomości w naprawdę złym stanie, czy z długami. Może jednak się zdarzyć, że skup odmówi zakupu. Powodem może być na przykład niekompletność dokumentacji lub dług przekraczający wartość nieruchomości.

8. Kiedy otrzymam pieniądze za sprzedaną nieruchomość?

Pieniądze możesz otrzymać już zaraz po podpisaniu umowy do rąk albo przelewem na konto bankowe. W przypadku przelewu otrzymasz je w ciągu doby.

Gdzie Działamy?

Skupujemy zadłużone nieruchomości na terenie całego kraju!

Sprzedaż spółek – gotowe spółki z o.o. z historią

Jeżeli zależy Ci na założeniu działalności w ekspresowym jak na polskie warunki tempie, bez zbędnych formalności, jakie łączą się z tym procesem, to mamy dla Ciebie świetną propozycję!

Sprzedaż gotowych spółek

W naszej ofercie znajdą Państwo największy wybór spółek na rynku!

Kupno gotowej spółki jest najlepszym rozwiązaniem, gdy nagli Cię czas i musisz zacząć dosłownie „od zaraz”. Gotowe spółki to czyste podmioty gospodarcze, które nie posiadają żadnej historii. Oferowane przez nas spółki spełniają wszelkie aspekty formalne, które umożliwiają podjęcie działalności w dniu ich nabycia.

Zależy Ci na szybkim założeniu działalności przy pominięciu masy formalności, która związana jest z tym procesem?

Nie zwlekaj! U nas w każdej chwili możesz kupić gotową, zarejestrowaną Spółkę z czystym kontem! Czas to pieniądz! Takie rozwiązanie jest najlepszym wyjściem, gdy nagli Cię czas i musisz zacząć dosłownie „od zaraz”. Gotowe spółki to czyste podmioty gospodarcze, które nie posiadają żadnej historii. Oferowane przez nas Spółki spełniają wszelkie aspekty formalne, które umożliwiają podjęcie działalności w dniu ich nabycia. Nabywana przez Ciebie spółka posiadana numery KRS, REGON oraz NIP . Kupując gotową, czystą Spółkę masz pełne przekonanie potwierdzone notarialnie, że nie kupujesz „kota w worku” i dostajesz pewność związaną z brakiem dotychczasowej, negatywnej historii zakupionego podmiotu.

Normalny czas przedsięwzięcia związanego z założeniem Spółki oscyluje w granicach od kilku do kilkunastu tygodni!
Dzięki nam oszczędzasz czas, masę niepotrzebnych nerwów a otrzymujesz nieoceniony komfort, który uchroni Cię od niejednokrotnie występujących pułapek procesu rejestracji.

WAŻNE !!! Wszystkie Oferowane Spółki posiadamy od ręki !!! nie czekasz parę tygodni zanim obdzwonimy pośredników z internetu i coś dla Ciebie znajdziemy !!!

 

Gotowa Spółka na sprzedaż – co musi zawierać dokumentacja

Wszystkie Oferowane Nasze Spółki posiadają komplet dokumentów , takich jak :

 • umowę spółki z zawartymi wszystkimi PKD od 01 do 98
 • potwierdzenie nadania numeru KRS
 • potwierdzenie nadania numeru NIP
 • potwierdzenie nadania numeru VAT/UE
 • kapitał zakładowy w wysokości 5.000 zł do 30.000.000,00 zł
 • potwierdzenie nadania numeru REGON
 • Notarialne oświadczenie o braku zobowiązań
 • Nasze Spółki nigdy nie były zarejestrowane jako pracodawca
 • Nasze Spółki nigdy nie były stroną żadnej umowy
 • Nasze Spółki nigdy nie wystawiły faktury VAT
 • Nasze Spółki nigdy nie podjęły działalności
 • Spółka nie posiada zobowiązań w stosunku do osób trzecich , firm , instytucji w ty ZUS US , pracowniczych , – Spółka nigdy nie była uczestnikiem obrotu gospodarczego
 • Spółka nigdy nie była stroną w transakcjach objętych podatkiem od czynności cywilno prawnych / sprzedaży VAT w kraju i zagranicą
 • Spółka nigdy nie była stroną w umowach
 • Spółka nigdy nie korzystała z Dopłat , Pożyczek , Kredytów , Dofinansowania
 • Ponadto udziałowiec Oświadcza że nigdy nie wniósł Dopłat , Pożyczek czy też innych zwrotnych zobowiązań do Spółki .

 

Spółki na sprzedaż – sprawdź naszą ofertę

Każdego kupującego udziały chroni także zapis artykułu 299 K.s.h

Wszystkie spółki na sprzedaż które oferujemy posiadają : składane co miesiąc deklaracje VAT , uregulowaną sytuację sprawozdawczą/składane co roku sprawozdania finansowe w KRS i US , Kupując od nas spółkę masz możliwość podjęcia działalności „od ręki”

Kupując u nas Spółkę otrzymujesz Usługę Wirtualnego Biura w Śródmieściu Warszawy w super cenie 499 zł brutto na rok.

Gotowe spółki na sprzedaż:

 • Spółka z 1991 roku czysta bez zobowiązań CIT-8 VAT-7 składany na bieżąco , kapitał zakładowy 300.000,00 zł możliwość podwyższenia do dowolnej kwoty / cena : do negocjacji
 • Spółka z 2006 roku czysta bez zobowiązań CIT-8 VAT-7 składany na bieżąco , kapitał zakładowy 300.000,00 zł możliwość podwyższenia do dowolnej kwoty / cena : do negocjacji
 • Spółka z 2007 roku nigdy nie podjęła działalności , CIT-8 VAT-7 składany na bieżąco , kapitał zakładowy 50.000,00 zł możliwość podwyższenia do dowolnej kwoty / cena : do negocjacji
 • Spółki z 2013 roku czyste bez zobowiązań – nigdy nie podjęły działalności – CIT-8 , VAT-7 składany na bieżąco cena 13.000,00 zł brutto
 • Spółki z 2014 roku czyste bez zobowiązań – nigdy nie podjęły działalności – CIT-8 , VAT-7 składany na bieżąco cena 10.000,00 zł brutto
 • Spółki z 2015 roku czyste bez zobowiązań – nigdy nie podjęły działalności – CIT-8 VAT-7 składany na bieżąco cena 8.000,00 zł brutto
 • Spółki z 2016 roku czyste bez zobowiązań – nigdy nie podjęły działalności CIT-8 VAT7 składany na bieżąco cena 5.500,00 zł brutto VAT-7 na bieżąco
 • Spółki z 2017 roku czyste bez zobowiązań – nigdy nie podjęły działalności cena 3.500,00 zł brutto

 

Prowadzimy również skup spółek (zadłużonych, w likwidacji).

Skup spółek (również zadłużonych, w likwidacji)

Skup spółek oraz firm ( JDG ) celem ich rozwoju i kontynuowania działalności.

Skup spółek (również zadłużonych, w likwidacji)

Zarządzasz firmą lub odpowiadasz za jej finanse?Masz wątpliwości co do zastosowania przepisów? Codziennie podejmujesz ryzykowne decyzje? Obawiasz się kontroli skarbowej lub z ZUS? Jesteś zastraszany artykułem 299 oraz 586 Kodeksu Spółek Handlowych?

Zajmujemy się skupem i sprzedażą zadłużonych spółek z o.o. Oraz Jednoosobowych Działalności Gospodarczych na polskim i europejskim rynku inwestycyjnym. W naszej działalności stosujemy metodę, która skutecznie chroni zagrożony windykacją majątek prywatny, narażony na utratę w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą i następnie częściowe oddłużenie w instytucjach Skarbu Państwa. Chronimy majątek prywatny przed wierzycielami, a także majątek przedsiębiorstwa w sprawach spornych z instytucjami Skarbu Państwa.

W tym celu wprowadzamy plan restrukturyzacyjny dla przedsiębiorców – zarówno Tych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, jak i dla Spółek .

Nasza specjalizacja od 18 lat to przede wszystkim podjęcie czynności zmierzających do ograniczenia odpowiedzialności zarządu za zobowiązania spółki wynikające z art. 299/586 K.s.h oraz art. 21 Prawa upadłościowego i naprawczego a także art. 116 Ordynacji podatkowej .

Skupujemy spółki:

 • czyste
 • uśpione/zawieszone
 • w likwidacji
 • z obrotami /bez obrotów
 • ze stratą
 • w trakcie kontroli : US , ZUS , PIP , PIH , etc.
 • zadłużone / z zadłużeniem wobec ZUS, US, banków, dostawców krajowych i zagranicznych, w upadłości, krytycznie zadłużone, z niskim kapitałem, z zagubionym majątkiem, zagubioną dokumentacją!

 

Skupujemy także akcje „groszowe” Spółek Giełdowych tylko w pakietach większościowych oraz Spółki Akcyjne wycofane z obrotu publicznego .

Skup spółek – nasze doświadczenie

Specjalizujemy się w szeroko pojmowanym prawie gospodarczym, handlowym w tym w szczególności w zakresie prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego.
Nasza specjalizacja to ograniczenie do absolutnego minimum zagrożeń płynących z art 299 oraz 586 K.s.h . Szeroko pojęta ochrona Zarządu to nasze motto.

W ramach praktyki prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego kompleksowo doradzam przedsiębiorcom jak również osobom fizycznym, reprezentując interesy zarówno dłużników jak i wierzycieli. We współpracy ze Specjalistami pozostałych działów prawnych Kancelarii realizuje kompleksową obsługę prawną Firm i Instytucji zapewniając najwyższy poziom świadczonych usług.
Prowadzimy szkolenia zakresu prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego.

 

Chcesz kupić gotową spółkę? Sprawdź naszą ofertę – sprzedaż gotowych spółek

Sprawdź również, jak dobrze przeprowadzić likwidację spółki?