Bez kategorii

forum skarbowców nigdy cię nie zawiedzie

Witam,
czy ktoś z Was może wystawiał tytuł wykonawczy na spółkę w organizacji, która nie jest wpisana do KRS i nie posiada NIP-u/REGON-u? Mam do czynienia z dziwnym „tworem” – spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa w organizacji i zastanawiam się czy US nie zwróci TW z powodu braku NIP?
Pozdrawiam.
wpis autentyczny.

Notariusz prawdę Ci powie.

 ” nie może Pan jako udziałowiec – odwołać Zarządu i nie powołać w to miejsce nikogo innego, Spółka nie może zostać bez Zarządu, nie mogę sporządzić takiego „Aktu”

 

coż zrobić ?! a w KRS „wiszą” setki Spółek bez Zarządu, zdarza się że bez udziałowców 😉

 

 

 

co u Radców w trawie piszczy ?

Wyżyny intelektu,

 

cyt. ” nie może Pan pełnić jednocześnie funkcji Prezesa Zarządu w Spółce matce i Spółce córce” koniec cytatu.

 

Chciałbym poznać podstawę prawną na jakiej to Radca oparł swój wywód.

 

Wszystkie wpisy są prawdziwe i miały miejsce w zaciszach gabinetów – nikt normalny podobnych absurdów nie był by w stanie wymyślić.

ciekawostki z forum skarbowcy_pl

Wszystkie przedstawione w tym cyklu wypowiedzi są autentyczne i pochodzą z forum wydawałoby się ludzi o pełnej wiedzy tego co robią i za co biorą wynagrodzenie, często się okazuje że są to zwykłe ameby.

 

Witam,

Podczas próby wszczęcia kontroli w spółce z o.o. okazało się że została sprzedana za granicę.
Nabywca jest spółka zarejestrowana w jednym z rajów podatkowych.
Jak przeprowadzić kontrolę w takiej sytuacji? Pisma kierowane do nabywcy pozostaję bez odpowiedzi.

 

 

 

rebus z art.79 ustawy o rachunkowości na forum skarbowcy_pl

Pytanie na forum zadał najpewniej oskarżyciel skarbowy, bez komentarza, zapraszam do lektury:

 

 

Karniści! Na pewno prowadzicie w ramach uprawnień Min. Spraw. postępowania w sprawie naruszenia art. 79 ustawy o rachunkowości-chodzi o nieskładanie sprawozdań finansowych z działalności spółki z o.o. do KRS. Może ktoś pomoże rozwiać moje wątpliwości. Stan faktyczny jest następujący: Spółka X sprzedała 100% udziałów spółce Y. Prezes sp.X został odwołny uchwałą zgromadzenia wspólników-uchwałę podpisał prezes spółki Y nabywającej spółkę X. Spółka Y nie powołała nowego zarządu spółki X i tym samym nie ma organu reprezentującego interesy spółki X. Sprawozdania finansowe do KRS nie były składane bo nie było organu odpowiedzialnego za sprawy s-ki. Co teraz? Brak znamion czynu zabronionego? Czy zarzut postawić prezesowi s-ki Y, która nabyła udziały s-ki X. Zaznaczam że od momentu sprzedaży udziałów s-ka X nie składała deklaracji podatkowych w Urzędzie skarbowym.
wiecie jakie były odpowiedzi ? równie „mądre”. np. wypowiedź użytkownika owego forum :
„Za przestępstwo z art. 79 ustawy o rachunkowości może odpowidać każdy („Kto wbrew przepisom ustawy…”). Nie musi to być członek zarządu. Może to być Prezes spółki Y lub jej właściciel jeśli można mu przypisać winę. Byłabym za przedstawieniem zarzutu Prezesowi spółki Y  (ewentualnie innej osobie) gdyby w okresie za który miało być złożone sprawozdanie i w terminie złożenia sprawozdania spółka X faktycznie działała.”
hmmm, wspólnikowi/udziałowcowi ?! szukanie po omacku.
Masz podobny problem z art. 77/79 ustawy o rachunkowości skontaktuj się z nami, nie będziemy się zastanawiać nad rozwiązaniem sprawy, my znamy rozwiązanie.

ciekawostki z forum skarbowcy_pl

wszystkie wpisy z tego cyklu jak inne są autentyczne i pochodzą z forum skarbowcy_pl zapraszam do lektury:

 

Witam,

Oddział Polskiej Spółki jest pracodawcą i pełni funkcję płatnika zaliczek na podatek dochodowy. Decyzje dot. zaległości podatkowych tychże zaliczek były wydawane na ODDZIAŁ, tyt. wykonawcze również. Oddział nie ma majątku (majątek jest Spółki). Zmierzamy do umorzenia egzekucji, niemniej mam wątpliwość – czy za te zaległości można pociągnąć do odpowiedzialności Spółkę? jesli tak, to w jaki sposób? Dziękuję za wszelkie wskazówki. Pozdrawiam

 

 

gdy notariusz wchodzi w buty doradztwa z zakresu Ksh.

Życie co dzień przynosi nam różne niespodzianki jak i naukę , u Szanownego Pana Notariusza w Krakowie dowiedziałem się tego co się fizjologom nie śniło, a mianowicie, cytuję: ” Umowa zbycia udziałów uprawomocni się po siedmiu dniach, po tym terminie można ją zgłosić do KRs-u oraz przenieść prawo własności udziałów na inny podmiot/osobę”koniec cytatu. Upał był, ze 32 stopnie – należy uszanować starszego Pana i jego „doświadczenie” zawodowe.

 

Pozdrawiam 🙂

Fiskus nie może odmówić nadania numeru NIP firmie zarejestrowanej w „wirtulanym biurze”

Dobra wiadomość dla przedsiębiorców, którzy korzystają z usług tzw. wirtualnych biur. We wtorek Naczelny Sąd Administracyjny (sygn. akt II FSK 3549/13) uznał, że fiskus nie ma prawa odmówić nadania NIP firmie, która w zgłoszeniu podała adres wirtualnego biura.

swoją drogą nie miałem zielonego pojęcia że w tak liberalnej gospodarce był taki problem …